• Vyhlásenie

• Vážení rodičia, v súvislosti s nevídanou vlnou falošných bombových hrozieb,ktoré v utorok 8. mája zasiahli školy a iné inštitúcie na Slovensku sme sa rozhodli vydať nasledovné vyhlásenie:
              Táto udalosť, hoci sa ukázala ako planý poplach, vyvolala značné znepokojenie a stres medzi pedagógmi, deťmi, vami- rodičmi a príslušníkmi záchranných zložiek. Naša škola nedostala priamu hrozbu a teda neboli sme nútení k žiadnym radikálnym rozhodnutiam. Napriek tomu vás chceme ubezpečiť, že naša škola je pripravená v takýchto situáciách konať, máme postupy na zvládnutie príp. evakuácie a vedenie školy v spolupráci so zamestnancami dokáže rýchlo koordinovať potrebné kroky. Triedni učitelia sa témy na triednickych hodinách dotknú, budú sa zaujímať o to, ako situáciu deti vnímali, poskytnú priestor na vyjadrenie obáv detí a zároveň sa pokúsia vecne o situácii informovať a žiakov ubezpečiť, že podobné situácie dokážeme zvládnuť. Ak by sa vám vaše dieťa zverilo doma s obavami, bolo by užitočné porozprávať sa o tom s triednou učiteľkou.

V prípade opakovania sa podobných situácií a hrozieb vás, milí rodičia, chceme ubezpečiť, že bezpečnosť vašich detí je pre nás na prvom mieste.

• Vážení rodičia,

• nakoľko sa nám v tomto roku rozmohlo v škole nosenie "smart hodiniek" , rada by som uviedla veci okolo ich používania na správnu mieru. V školskom poriadku máme zakotvený zákaz používania mobilných zariadení, ktorými je možné telefonovať - a keďže "smart hodinky" sa dajú použiť aj na telefonovanie, tak sa zákaz automaticky vzťahuje aj na ne. V praxi to znamená, že žiak môže mať mobilné zariadenie v škole (škola zaň nenesie hmotnú zodpovednosť), no nesmie ho používať bez povolenia pedagóga, má ho mať uložené v taške a to vypnuté, alebo na tichom režime.

Samotné Ministerstvo školstva, v novej vyhláške, zakotvilo úplný zákaz používania mobilných telefónov ( i zariadení na telefonovanie) pre žiakov 1.stupňa a to nielen počas vyučovania, prestávok ale i v priestore školy ako takej.

Týmto prosím všetkých rodičov, aby zvážili, či je nutné, aby ich dieťa malo v škole mobilné zariadenie a ak áno, tak aby poučili svoje dieťa o spôsobe používania zariadenia v súlade so školským poriadkom.

Ďakujem za spoluprácu